Številni prostovoljci te dni pomagajo občankam in občanom, ki nujno potrebujejo pomoč pri opravkih. Pokličejo lahko po telefonu na tel. št. 03 49 10 920, in sicer od ponedeljka do petka, med 8. in 19. uro, ob sobotah pa med 8. in 15. uro.

Telefonska številka je namenjena:

– družinam, ki jim je odrejena stroga izolacija;
– starejšim osebam, ki nimajo drugih možnosti za oskrbo s hrano in zdravili;
– staršem zaposlenih v ustanovah pomembnih za delovanje družbe in države v izrednih razmerah.

Vsi, ki nimajo možnosti dostopa do trgovine ali lekarne, lahko na tak način dobijo potrebna živila ali zdravila, ki jih v roku enega dne dostavijo prostovoljci Civilne zaščite in Rdečega križa Celje. Obe organizaciji bosta preverjali upravičenost do pomoči.

Občanke in občane ob tem opozarjamo na prevarante, ki hodijo okrog pod pretvezo, da nudijo pomoč. Vsi občinski prostovoljci nosijo brezrokavnik Civilne zaščite ali Rdečega križa in imajo priponko z imenom, priimkom, podpisom ter žigom Mestne občine Celje.

Vir: Mestna občina Celje