Spoštovani!

Obveščamo vas, da so v začetku tega tedna gospodinjstva v zaselku Lopata v svoje poštne nabiralnike prejela vabila na zbor krajanov Lopate.

Na KS Ostrožno so se zvrstile številne pritožbe krajanov/-k, čemu jih vabimo, saj niso pripadniki civilne iniciative in zakaj vabilo ni ustrezno opremljeno z žigom in podpisom zakonitega zastopnika KS, saj je navedeno le Društvo za našo vas Lopata (v nadaljevanju: društvo). Glede na to, da lahko na podlagi Statuta Mestne občine Celje zbor krajanov skliče le občina ali njen ožji del, torej krajevna skupnost oz. mestna četrt, si je predmetno društvo prisvojilo pristojnost, ki je nima in na ta način med krajankami in krajani ustvarja zmedo ter jih zavaja.

Sklicevanje zbora krajanov društva, ki so ga ustanovili pripadniki civilne iniciative je nezakonito, na kar smo društvo tudi pisno opomnili.

Prav tako smo prejeli številne prijave krajank in krajanov Lopate, da predmetno društvo zlorablja podpise udeležencev, ki so s podpisom liste prisotnosti na prvem neformalnem srečanju krajanov po javni predstavitvi pobude za državni prostorski načrt za Mali logistični center z varovanim parkiriščem – MLC Lopata, s spremljajočimi servisnimi dejavnostmi ter povezovalne ceste iz obstoječega avtocestnega priključka (ACP) Celje – zahod, ki je potekala v sredo, 13. 3. 2019 v prostorih Mestne občine Celje, le potrdili svojo udeležbo, vendar niso in ne želijo biti pripadniki civilne iniciative in/ali društva. Društvo torej nezakonito uporablja tudi listo prisotnosti, kot seznam članov društva in pripadnikov civilne iniciative.

Maja Vaš,

predsednica Sveta KS Ostrožno