Mestna občina Celje sporoča, da so od 23. 3., zaradi trenutnih razmer, zaprta štiri gradbišča na Celjskem.

Zaprto je gradbišče pred bodočim Tehno parkom Celje (projekt eksperimentalna ureditev Lilekove in Gubčeve ulice), gradbišče na Ljubljanski cesti pri Glaziji, kjer gradijo krožišče, ustavljena so tudi gradbena dela za projekt ureditev kolesarskih povezav v MOC in dela za severno vezno cesto.

Na drugih gradbiščih dela potekajo prilagojeno, v zmanjšanem obsegu in ob upoštevanju pravil. Vse več je težav z oskrbo gradbišč z gradbenim materialom, ki je na trgu trenutno manj dostopen, oziroma nanj izvajalci čakajo dlje kot v normalnih razmerah.

Na terenu za zdaj nemoteno poteka redno vzdrževanje naprav javne razsvetljave, svetlobno prometne signalizacije in vzdrževanje fontan.

Sporočajo še, da bodo 25. 3. končana dela pri vrtcih Zarja – enoti Ringa raja in Anice Černejeve – enoti Mavrica, kjer so sanirali zemljino.

Vir: Mestna občina Celje